اموزش کامل کار با شاقول گنج یاب​
فلزیاب

اموزش کامل کار با شاقول گنج یاب

شاقول یک وزنه نوک تیز است که به انتهای رشته متصل می شود و برای یافتن یک خط مرجع عمودی به نام شاقول استفاده می شود. Plumb معادل عمودی سطح روح است. باب پلمب هزاران سال است که وجود داشته است و قدمت آن به مصر باستان می رسد. این ابزار همچنین در نقشه برداری استفاده می شود و به کاربر امکان می دهد نادیر (جهت عمودی محلی که به سمت گرانش است) و در ابزارهایی مانند نوار فولادی و تئودولیت ها را پیدا کند.

فهرست ها

نحوه استفاده از باب شاقول  اموزش کار با شاقول گنج یاب

 

  1. دو تا سه اینچ از بالای دیوار فاصله بگیرید و علامت بزنید. یک میخ در علامت بگذارید. شاقول را روی ناخن آویزان کنید و به نیروی جاذبه اجازه دهید یک خط مرجع عمودی برای شما بکشد.
  2. وقتی شاقول به صورت نوسانی تمام شد، فاصله را از دیوار اندازه بگیرید. اگر با اندازه بالای دیوار مطابقت داشته باشد، دیوار شما شاقول است.
  3.  

 

نشانه های مهم گنج با شاقول ( اموزش کار با شاقول گنج یاب )

 

خیص صحیح آثار و علائم در حفاری تشخیص صحیح آثار و علائم در حفاری در حین حفاری امکان داره که با علائم و آثار زیادی مواجه بشوید که در اکثر مکان ها مشترک است و امکان داره با آثاری هم مواجه بشوید که تا حالا نمونه اش را از نزدیک مشاهده نکرده باشید و یا نشنیده باشید . اموزش کامل کار با شاقول گنج یاب معمولا این آثار برای مکانها و یا هدف های کوچک و متوسط صدق می کند .اول اینکه در سطح زمین باید نشانه هایی وجود داشته باشد.

مثلا تخته سنگی که بتواند نظرها را به خود جلب نماید ، باید با بقیه سنگهای اطراف فرق داشته باشد و به راحتی نتوان آن را جابجا نمود و یا اینکه نوشته و نشانه هایی بر روی سنگ وجود داشته باشد اموزش کامل کار با شاقول گنج یاب و یا …توجه داشته باشید وجود تخته سنگ، درخت کهنسال، چشمه آب، تپه و تل خاکی، دلیل وجود حتمی و صددرصدی گنج و دفینه نیست!بعضی از افراد فکر می کنند که هر تپه ای نشانه گنج است، در صورتی که از نشانه های وجود گنج در یک تپه این است که اولا خاک آن دستی بوده و نباید بکر یا طبیعی و دارای رگه های سنگی باشد. ثانیا تپه در محلی قرار گرفته باشه که در اون منطقه مشابه اون تپه کم باشد و در نزدیکی اون تپه آثاری همچون درخت کهنسال و چشمه آب و … وجود داشته باشد.

 

نکته مهم در گنج یابی شاقول گنج یاب اموزش کار با شاقول گنج یاب

 

توجه داشته باشید که با دیدن درست آثار و علائم موجود و گمانه زنی درست و اصولی، می تواند شما را از حفاریهای بیهوده و مایوس کننده، تا حدود زیادی نجات دهد!پس از شروع حفاری نیز توجه داشته باشید که ابتدا باید از خاک سطح عبور کنید.

مکان و نشانه های گنج اموزش کامل کار با شاقول گنج یاب

 

 بسته به منطقه مورد نظر (کوهستانی، جنگلی، کشاورزی و …) حداکثر تا عمق ۷۰ سانتیمتر، آثاری همچون ذغال، خشت یا تکه آجر، سنگ رودخانه ای و … اموزش کامل کار با شاقول گنج یاب تا این عمق، دلیلی محسوب نمیشوند و حدودا از عمق یک متری به بعد است که باید آثار را کم کم مشاهده نمایید، مثل سنگ چین، خاک قبر یا جسد انسان، کوزه سفالی، ذغال چوب یکدست (حداقل ۷ سانتیمتر) و یا گلهای صابونی(روغنی) که در گذشته جهت عایق و جلوگیری از عبور آب و رطوبت و محافظت از اموال مورد استفاده قرار می گرفته و …

 

اما وجود ذغال چوب یا سنگ هم از دلایل وجود صددرصد گنج و دفینه نیست، چرا که در گذشته امکان داشته چوپانی و یا فردی در آن مکان آتشی روشن کرده باشد و یا سقف چوبی و دیوار سنگی ساختمان و عمارتی بر اثر جنگ یا آتش سوزی فرو ریخته باشد. اموزش کامل کار با شاقول گنج یاب

 

اخرین مرحله که باید انجام بدید. اموزش کامل کار با شاقول گنج یاب

 

آن مکان وقتی تائید میشود که نشانه های دیگر هم وجود داشته باشند اموزش کامل کار با شاقول گنج یاب. به هیچ عنوان خاک بهم خورده و دارای لکه های مختلف نباشد.از دیگر نشانه ها، سنگ چین با ملات یا وجود تخته سنگ یا سنگ های تراش خورده بزرگ در عمق حدودی یک و نیم متر به بعد است.آجر و خشت های خام که بصورت مربع بوده و پلکانی یا منظم و بی دلیل چیده شده باشند بطوریکه مسکونی بودن مکان را تائید ..

گوهر باستان

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 16 =

Verified by MonsterInsights