دسته‌بندی نشده

ساخت طلا یاب با سیم مسی

ساخت طلا یاب با سیم مسی وسواس جستجوی طلا و فلزات گرانبها همچنان افراد زیادی را در این سیاره آزار می دهد. علیرغم توسعه فناوری های جستجو، اکتشاف و استخراج، رویای یافتن یک قطعه طلا پس از مشکلات فراوان ممکن است برای آنها آرزو باشد.

بسیاری از اصول علمی و فیزیکی که برخی از آنها اکتشاف طلا را تایید می کردند و برخی دیگر این فرضیه را از پایه رد می کردند. یکی از آنها استفاده از مس به شکل ساده آن در جستجوی طلا است!

هر چند فلزیاب های دستی به اندازه فلزیاب های تجاری قدرت مند نیست جای نگرانی وجود ندارد گوهر باستان به عنوان نمایندگی فلزیاب های با کیفیت با نازل ترین قیمت در خدمت مشتریان گرامی می باشد.

فهرست ها

نحوه ی ساخت طلا یاب با سیم مسی

 

فلزیاب ها از یک نوسان ساز استفاده می کنند که پالس خروجی را بازتاب می دهد و هر یک فرکانس رادیویی تولید می کند. یکی از این نوسان سازها از سیم پیچی استفاده می کند که ما آن را حلقه جستجو می نامیم. نوسان ساز دوم از سیم پیچ بسیار کوچکتری معمولاً در داخل جعبه کنترل استفاده می کند و نوسانگر مرجع نامیده می شود با تنظیم نوسانگرها به گونه ای که فرکانس آنها تقریباً یکسان باشد، تفاوت بین آنها به صورت آهنگ ریتم قابل شنیدن می شود، زمانی که حلقه جستجو بر روی یا نزدیک یک قطعه فلز حرکت می کند، این لحن کمی تغییر می کند.

 

یک اصل بهتر در عمل یافت می شود تا نوسانگر جستجو را در 100 کیلوهرتز ثابت کند و نوسانگر مرجع را طوری تنظیم کند که در فرکانس 100 کیلوهرتز بعلاوه یا منهای 250 هرتز قابل تنظیم باشد. این یک آهنگ تمپو از 250 هرتز تا 0 تا 250 هرتز می دهد. صدای کوبه ای زمانی که نوسانگرها تقریباً برابر باشند ناپدید می شود یا پوچ می شود. این نوع فلزیاب در زمانی که تون نزدیک به صفر و در حدود 5 هرتز باشد بیشترین حساسیت را دارد و تغییر جزئی مشاهده نمی شود.

 

 

 

 

لیست قطعات ساخت طلا یاب با سیم مسی

 

  • منبع نیرو
  • هر باتری PP3 9v عالی است.
  • خازن ها
  • مقاومت ها
  • ترانزیستورها
  • خروجی صدا
  •  

یک اسپیکر 2.5 اینچی 8 اهم کار می کند اما هدفون یا هدفون ترجیح داده می شود هر چه امپدانس بالاتر باشد بهتر است.

هنگامی که اجزا به دست آمد، می توان مدار را در عرض چند ساعت با استفاده از یک صفحه نواری مسی با روکش مسی ساخت.

در صورتی که قسط خرید فلزیاب را دارید گوهر باستان با نمایندگی فلزیاب از برند های مطرح جهان در خدمت شما عزیزان می باشد.

انگشتر آهنی ساخت طلا یاب با سیم مسی

 

این تنها بخش سخت است ساخت طلا یاب با سیم مسی . بهتر است حلقه را روی چوب بپیچید. او سه دایره از چوبی به قطر 3 میلی متر، قطر 15 سانتی متر و دو دایره به قطر 16 سانتی متر برش می دهد. با چسب چوب یک ساندویچ با دایره 15 سانتی متری وسط درست کنید. وقتی چسب سفت شد، می توانید 10 دور رول کنید. سیم مسی میناکاری شده 25 میلی متری دور شیار لبه سیم اول

 

اسیلوسکوپ یا فرکانس ساخت طلا یاب با سیم مسی

 

اگر به یک اسیلوسکوپ یا فرکانس شمار دسترسی دارید، فرکانس را یادداشت کنید. در حالت ایده آل، این سیم پیچ در حدود 104 کیلوهرتز، با دامنه حدود 0.5 ولت نوسان می کند. نوسانگر دوم یا مرجع باید بسیار کوچکتر باشد و در صورت امکان به جعبه کنترل متصل شود تا زمانی که آشکارساز در حال استفاده است تنظیم شود. برای ساختن یک نوسان ساز مرجع قابل تنظیم واقعا خوب، چیزی که نیاز دارید مقداری اتصالات پلاستیکی است. سیم پیچ مرجع (کویل تنظیم) روی یک قطعه رولپلاک چوبی به قطر حدود 12 میلی متر در قطر 50 میلی متر پیچیده می شود. این باید در داخل لوله پلاستیکی بالا قرار گیرد.

سپس دو سیم پیچ برای محافظت از آنها، به خصوص از قسمت پایین، پوشانده می شوند، اگرچه مراقب هستیم که زمین را لمس نکنیم. و با شاتون مناسب متصل می شود. این معرف ساده را می توان به دست آورد.

 

قوانین مهم که متخصصان در ساخت طلا یاب با سیم مسی توصیه می کنند

 

متخصصان پژوهشی چندین قانون مهم در ساخت طلا یاب با سیم مسی  توصیه می کنند که اولین آنها صبر است، سپس کمی شناخت ماهیت سنگ ها و تاریخچه آنها در منطقه. برخی از اطلاعات آب و هوا و آب و هوا برای انتخاب یک روز مناسب برای تحقیق.

البته با توجه به اینکه تکه تکه شانه می شود، تدوین برنامه برای پیاده روی، پوشاندن زمین به صورت منظم و غیر تصادفی اهمیت دارد.

در نهایت، سرعت راه رفتن مناسبی وجود دارد که به شما امکان می دهد ناهنجاری های صوتی را که نشان دهنده یک جسم فلزی است، تشخیص دهید. خیلی کند  باید راه بروید می تواند زمان و خستگی زیادی را برای شما به همراه داشته باشد، سرعت راه رفتن زیاد ممکن است گنجینه هایی را از دست بدهد!

 

 

سخن پایانی ساخت طلا یاب با سیم مسی

 

علم پیشرفت زیادی کرده است و امروزه کشورها در حال رقابت برای اختراع فناوری های بالاتر و جدیدتر هستند تا در زمان رکورد بیشترین سهم طلا را به دست آورند. این روش که ذکر شد برای بسیاری از علاقه‌مندان و دیوانه‌هاست که شاید تعداد آنها ما را شگفت‌زده کند و تا به امروز هنوز برای کشف طلا به سرزمین‌ها و رودخانه‌های زیادی می‌روند .

هیچ چیز به اندازه یافتن طلا  متعدد با چنین ابزارهای ساده ای نیست. پس از صبر طولانی نیاز دارید، آیا به آنچه ما فکر می کنیم فکر می کنید؟ فلزیاب های دستی برای شروع کار می تواند گزینه ای خوبی باشد اما در صورتی که قسط کاوشگری حرفه ای را دارید گوهر باستان با نمایندگی فلزیاب از برند های مطرح در خدمت شما عزیزان می باشد.

گوهر باستان

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هفت =

Verified by MonsterInsights